Aktualności

Które filtry likwidują alergeny?

Które filtry likwidują alergeny?

Usunięcie z powietrza  substancji powodujących alergeny jest tematem wielowątkowym . Przede wszystkim  likwidacja alergenów  którymi są  np.pyłki kwiatów ale też kurz które wymaga zastosowania  filtrów o klasie F7 o zwiększonej klasie filtracji, które . Natomiast aby zapewnić większą skuteczność należy stosować filtry HEPA 

Filtry F7 czy HEPA?

Filtry F7 są w stanie zatrzymać około 97% cząsteczek o wielkości już od 1 do 3μm (1 μm = 1/1000 mm), poza pyłkami także cząstki popiołu, zarodników pleśni czy grzybów. Z kolei filtry HEPA mają skuteczność przekraczającą 99,9% cząstek o wielkości już od 1 do 3μm (1 μm = 1/1000 mm)

Rodzaje filtrów HEPA 

Klasyfikację filtrów wprowadza europejska norma EN1822: 2009, Mówi ona że klasy HEPA H10, HEPA  jako EPA E10, EPA E11 i EPA E12, natomiast skrót HEPA stosuje się tylko dla nowszych klas – HEPA H13 i H14.

Czasem jednak można się  spotkać się z poprzednimi  oznaczeniami. Ważne jest więc  aby wiedzieć, że filtr klasy HEPA H10 jest tym samym co EPA E10. Oprócz grupy E (EPA) i H (HEPA) wyróżnia się grupę U (ULPA, skrót od Ultra Low Penetration Air), i są to  filtry absolutne. Różnią się one między sobą skutecznością filtracji a więc usuwania zanieczyszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *